HEM

Aktuellt

Årets bästa julkalender är äntligen här

Vad vore december utan en julkalender? Nu är det bara dagar kvar tills att vi släpper vår alldeles egna efterlängtade julkalender! I år har vi laddat kalendern med riktigt fina priser. Vad sägs till exempel om en vinkyl med plats för hela 54 flaskor? 

För att ta del av årets julkalender krävs det bara att man prenumererar på Vinguidens nyhetsbrev. Så om du vill att vänner och kollegor ska få ta del av våra spännande tävlingar, unika erbjudanden och exklusiva vintips ska du tipsa dem om att bli prenumerant idag.

Varje dag kl. 15:00, från den 1:a december fram till julafton öppnar vi en ny lucka.

– I år är Vinguidens julkalender extra magisk!, säger Monica Åhlund, vd på Vinguiden.

Något för alla vinintresserade

I julkalendern gömmer sig allt från presentkort till exklusiva rabatter och spännande tävlingar. Bakom luckorna finns bland annat:

15% rabatt på ginprovning hos Hernö Gin Bar Taysta
Tävling om presentkort på 1.000 kr Moveat
25% rabatt på Riedels Veritas-serie Vinkällan
50% rabatt på kursen DigWine Intro

Så ta chansen att göra den här julen till en riktig vinnar-jul med Vinguidens julkalender.

Om du inte är prenumerant ännu, så bli det HÄR!


Monica Åhlund

Du kanske även vill läsa dessa

Stora glögglistan: 10 spännande favoriter utvalda av..

Stora glögglistan: 10 spännande favoriter utvalda av..

Årets glögguppställning är bred. Cirka 50 olika sorter har jag testat i år och samtliga är klart godkända. Men några favoriter finns såklart – i klassisk stil men också i mer fantasifull. Extra kul ..

Läs mer
Festligt glöggmingel med julbubbel & snittar

Festligt glöggmingel med julbubbel & snittar

Snart är det första advent och många har glöggmingel med pepparkakor. Men varför inte festa till det med lite mousserande glögg och trevliga snittar med smak av jul. Här tipsar vi om fyra glöggbubbe..

Läs mer
Årets stora glöggnyhet är här: Blossa 21

Årets stora glöggnyhet är här: Blossa 21

Årets stora glöggnyhet är inspirerad av den spanska staden Valencia. Blossa 21 är en hyllning till solmogna apelsiner. Flaskan är härligt orange – smakmässigt gifter sig glöggkryddor med frisk och s..

Läs mer
Nu säljs populära julkalendrar – fyllda med öl..

Nu säljs populära julkalendrar – fyllda med öl..

Beery Christmas, utropar bryggerier och erbjuder en ölkalender i december. Här ger vi dig lite inspiration på de läckra förpackningarna – för du kan ju faktiskt göra en egen julkalender med hj..

Läs mer
Topplista: Bäst snaps till julbordet

Topplista: Bäst snaps till julbordet

För många är snaps en viktig del av julbordet och menar att det inte går att äta sin sill utan den. Att krydda sin egen snaps är i många hem en tradition med nästan heliga undertoner, medan andra fö..

Läs mer
Välkommen till en exklusiv snapsprovning

Välkommen till en exklusiv snapsprovning

Snaps är en klassisk del av vår nordiska dryckeskultur, och vi är stolta över att kunna bjuda in våra medlemmar till en unik smakupplevelse! Tillsammans med våra vänner på Galatea och snapssamlingen..

Läs mer