Vinguiden har inte provat denna flaska och därför visas ingen smakbeskrivning.
Producent: Orlando
Importör: Pernod Ricard Sweden AB
Färg: Körsbärsröd. Doft: Frisk, fruktig hallon och körsbärsdoft med inslag av örter och vitpeppar. Smak: Vital och fruktig med inslag av körsbär. Mjuk och bärig struktur med en bra och förhållandevis lång eftersmak. Passar med sin mjuka fylliga stil ypperligt till kycklingrätter och olika pastarätter. En pizza med parmaskinka, mozzarella och rucola är en given hitt till detta vin. Vinet importeras av Pernod Ricard Sweden AB.
För mer information kolla på jacobscreek.com
Vinguiden har inget kommersiellt samarbete med Systembolaget utan tipsar endast om viner som finns i deras sortiment. All försäljning samt beställning sker på och genom Systembolaget.se
Denna webbplats innehåller information om alkoholhaltiga drycker och riktas sig till dig som fyllt 25år. Om du går vidare intygar du att du är över 25 år.
Vinguiden använder cookies och behandlar personuppgifter för att leverera tjänster till dig, vidareutveckla våra tjänster, tipsa dig om relevanta viner och ge dig relevant marknadsföring hos oss eller via Facebook och Google.
Dina inställningar för personuppgifter är nu sparade.